INDOOR CYCLING - SportWerk

Logo Sportwerk
SPORTWERK
Przejdź do treści

INDOOR CYCLING

Indoor cycling

Wśród wielu form jakie dzisiaj można uprawiać w klubach fitness, indoor cycling  jest chyba najprostszym i najbezpieczniejszym treningiem aerobowym. Nie wymaga on od uczestników specjalnych umiejętności tanecznych czy ruchowych. Jeśli koordynacja ruchowa nie jest naszą najsilniejszą stroną, a i z utrzymaniem równowagi mamy problemy, to i tak sobie poradzimy. Indoor cycling mogą uprawiać ludzie w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności fizycznej. Rower oparty jest na stabilnym stelażu, a jego konstrukcja pozwala na kontrolowanie poziomu wysiłku. My poruszamy się w miejscu i tylko od naszej wyobraźni zależy, jak będzie wyglądała trasa tego niezwykle wydajnego treningu serca i układu krążenia bez zbędnego obciążania stawów i więzadeł.

Każdy z nas w dzieciństwie próbował jeździć na rowerze. Przyspieszając i zwalniając nie będzie zdawał sobie sprawy że wykonuje trening wytrzymałościowy, czyli poprawia kondycje.

Indoor cycling, tak jak każda lekcja aerobiku odbywa się pod dyktando instruktora i stanowi alternatywną formę do areobiku tanecznego.


Indoor cycling

Indoor cycling wywodzi się z kolarstwa. Już z pierwszym ruchem pedałów rozpoczynamy współną podróż, wzajemnie się dopingując. Instruktor prowadzi swoją grupę, drogą dostosowaną do możliwości uczestników. Trasa i mapa każdej lekcji jest inna.

Korzyści wynikające z indoor cycling-u :
  • zwiększenie wydolności ogólnej i polepszenie kondycji,
  • zwiększenie wydolności układu krążenia zapobieganie chorobie wieńcowej i nadciśnieniowej,
  • zwiększenie wydolności układu oddechowego,
  • wzmocnienie układu kostnego, zapobieganie osteoporozie,
  • zmiana budowy składu ciała.

Podczas każdego wysiłku spalamy kalorie, a podczas jazdy na rowerze ich ilość jest bardzo duża. Pokonując 20 km w ciągu godziny osoba ważąca 68 kg traci około 640 kalorii, natomiast przy wadze 80 kg , odpowiednio 850 kalorii.
SPORTWERK  ul Kozanowska 69, tel. 733-321-153, Wrocław
Wróć do spisu treści